Червен картон и дузпа помогнаха на Славия в битката на дъното (видео+галерия)

Отборът на Славия спечели много важни три точки в битката на дъното в Първа професионална лига. "Белите" надиграха с 3:1 Локомотив (Горна Оряховица) в дебюта на Александър Димитров начело на "железничарите". Първият ключов момент в мача дойде в 31-ата минута, когато реферът Тихомир Алексов отсъди много спорен втори жълт картон на Софиен Муса. В 41-ата минута Ивайло Димитров се разписа от дузпа за 1:0, а при този резултат завърши и първата част.

През второто полувреме паднаха нови три гола. Сердер Сердеров направи аванса на "белите" от два гола, а резервата Фунду намали в 67-ата минута. Крайният резултат оформи Божидар Васев, който засече подаване на един от най-добрите в днешния сблъсък Стефан Велев, който дебютира с "белия" екип по фантастичен начин - с победа и две ключови асистенции.
Славия - Локомотив ГО
Двубоят започна много добре за домакините. Още в 4-ата минута "белите" направиха хубава атака. Сердер Сердеров получи отличен пас от Стефан Велков, атакуващият футболист овладя топката и центрира към Божидар Васев, който не се забави и шутира, но Николай Банков се намеси подобаващо и запази мрежата си "суха". В 29-ата минута Славия бе изключително близо до първия гол на стадион "Васил Левски".

Божидар Васев стреля от дистанция, а стражът на гостите изби в корнер. От статичното положение Ивайло Димитров нацели гредата, след като надскочи бранителите на Локомотив. Само късметът спаси тима на Александър Димитров.
В 31-ата минута играчът на "железничарите" Софиен Муса бе изгонен. Нападателят получи много пресилен втори жълт картон за нарушение срещу Петко Христов. В 41-ата минута главният съдия отново се превърна в главно действащо лице. Реферът отсъди доста спорна дузпа срещу Ивайло Димитров. Нападателят застана зад топката и безапелационно прати кълбото в мрежата на гостите от Горна Оряховица.

Второто полувреме също започна по-добре за Славия, като в 48-ата минута Иван Минчев стреля към вратата след пас на Сердеров, но топката се спря във външната страна на мрежата. В 54-ата минута Игор Джоман бе изведен, но шутира право в ръцете на Георги Петков.
В 59-ата минута новото попълнение Стефан Велев показа класа, след като даде страхотен пас към Сердеров, който без да се замисли заби втори гол в мрежата на Банков. Това е седми гол за руснака в елита. В 67-ата минута резервата на гостите Аристоте Фунди се разписа. Той се появи секунди преди да получи паса от Владислав Узунов и да накаже капитана на "белите".
В 87-ата минута Локомотив (Горна Оряховица) бе много близо до точката. Гостите изпълниха ъглов удар, а най-съобразителен се оказа Стефан Цонков, който стреля, но кълбото мина на сантиметри от целта. В последните секунди на срещата Божидар Васев се възползва от подаване на Стефан Велев и оформи крайния резултат в първия мач от 25-ия кръг на Първа лига.