Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Рамос пак го направи! Реал Мадрид си върна върха в Ла Лига (видео+галерия)

Реал Мадрид се възползва по отличен начин от грешката на Барселона в Ла Коруня и си върна върха в класирането в Ла Лига. "Белия балет" победи с 2:1 в Мадрид Бетис в свирепа схватка от 27-ия кръг и измести каталунците, като събра 62 точки. Барселона е с 60, но Реал има и мач в запас и се очертава като фаворит за титлата.

Резултатът на "Сантиаго Бернабеу" беше изненадващо открит от андалусийците чрез Антонио Санабрия в 25-ата минута, като "заслуга" за попадението имаше и вратарят Кейлор Навас. В 41-ата минута Кристиано Роналдо изравни с удар отблизо с глава. В 80-ата минута капитанът на Реал Серхио Рамос отбеляза дежурния си гол с глава след корнер и изведе "белия балет" напред. В 92-ата минута Навас се реваншира за грешката си, като отрази с феноменална намеса удар с глава на Санабрия от наказателното поле и така спаси трите точки за тима си.
Реал Мадрид - Бетис
Реал Мадрид започна много ударно и още в началото създаде няколко добри възможности. Алваро Мората напредна отляво и се озова в добра позиция за стрелба, но предпочете да подаде към Роналдо. Португалецът отблизо стреля доста неточно. Последваха нови силни минути за домакините, а първата възможност пред Бетис дойде едва в 13-ата, но Навас улови удара по земя.

Малко по-късно Мората беше повален в наказателното поле, но дузпа не последва. Междувременно гостите ставаха все по-дръзки и се задържаха все повече в полето на Реал, а Кейлор Навас се намеси и с глава при поредната контраатака на андалусийците. Самоотвержените му действия бяха напразни, защото нападателят на Бетис беше в засада. Така се стигна до 25-ата минута, когато след един удар от границата на наказателното поле на Антонио Санабрия вратарят на Реал Кейлор Навас изпусна топката и тя влезе в мрежата зад гърба му.
Очаквано Реал обсади вратата на гостите, но нападателите на "белия балет" така и не стигаха до чисти положения след многоходовите атаки. Все пак логичното се случи в 41-ата минута, когато Кристиано Роналдо отбеляза отблизо с глава и така Реал удължи на 48 серията си от мачове с отбелязан гол във вратата на съперника.
Обсадата на вратата на Бетис продължи и през втората част, но гостите се прибраха и самоотвержено бранеха вратата си. В 61-ата минута минута Роналдо имаше претенции за дузпа срещу него, но те не бяха уважени. Последва удар от далечна дистанция на Тони Кроос, но той не намери целта.
20 минути преди края треньорът на Реал Зинедин Зидан извърши първите си смени, като извади от игра Хамес Родригес и Алваро Мората, а местата им заеха Лукас Васкес и Карим Бензема. В 73-ата минута топката отново посети мрежата на Бетис след страхотно отиграване на Роналдо, който прехвърли стража на гостите Адан, но гол не беше зачетен заради засада на португалеца. Две минути по-късно Кристиано отново получи топката отдясно на вратата, като този път не беше в засада и отправи мощен, но неточен удар.

В 77-ата минута Бетис остана с човек по-малко, след като Кристиано Пичини беше изгонен за втори жълт картон, след като спря непозволено Лукас Васкес.

Натискът на Реал даде резултат в 80-ата минута, когато след поредното изпълнение на корнер пред вратата на Бетис вездесъщият Серхио Рамос изпревари всички в наказателното поле и изведе домакините напред в резултата с удар с глава. Това беше гол номер 68 за 30-годишния Рамос с екипа на Реал, който се изравни по този показател с Роберто Карлос и изпревари Фернандо Йеро.

В добавеното време Бетис можеше да стигне до изравнително попадение, но Кейлор Навас успя да отрази с фантастимна намеса удар с глава на Санабрия и така опази успеха за тима си.