Стрелбище: два аржентински хеттрика, Интер прожектира "Седем" (видео)

Миланският гранд Интер зарадва феновете си в неделния следобед. "Нерадзурите" разгромиха Аталанта със 7:1 на "Джузепе Меаца", с което временно излязоха на четвърта позиция в класирането. Успехът бе важен за тима на Стефано Пиоли, който води битка за европейска виза. Преди мача Аталанта бе с точка пред интеристите. Мауро Икарди и Евер Банега станаха героите на днешния сблъсък, като и двамата напуснаха игрището с хеттрик в своята графа.

Първото полувреме бе като игра на котка и мишка. Интеристите натиснаха здраво съперника си, в резултат на което мрежата на Етрит Бериша приюти пет топки. С три гола в рамките на 10 минути изригна Мауро Икарди, който вече има 20 попадения на сметката си през сезона в италианския шампионат. Аржентинецът откри в 17-ата минута, когато се оказа с топката зад стената на гостите и отблизо матира Бериша. Скоро след това той направи 2:0 с технично копване от бялата точка. В 26-ата минута Икарди оформи с глава своя хеттрик. Тогава "думата" взе Евер Банега, който с два точни изстрела направи 5:0. Статистиците веднага отчетоха, че за първи път полузащитникът бележи два гола в една среща от Серия "А". А това не беше всичко от Банега в мача. От прашните книги изскочи и друго - за първи път от 1964 година "нерадзурите" вкараха пет гол преди почивката в среща за първенството.

В 42-ата минута Ремо Фрюлер бе оставен на стрелкова позиция от отбраната на домакините и швейцарецът не сбърка - 5:1. След почивката обаче Роберто Галярдини и Банега докараха нещата до 7:1, а други положения пред вратата на бергамаските не липсваха. От 27 години Аталанта не бе допускал седем гола във вратата си. По ирония на съдбата отново срещу Интер. Банега пък ще помни дълго двубоя днес, който освен с хеттрик ознаменува и с две точни асистенции.

И така - Интер удари един от конкурентите си (към днешна дата) за европейските места в подреждането със 7:1. В следващия кръг разбитият състав на Аталанта ще има шанс да връща самочувствието си след днешната прожекция на филма "Седем" срещу последния Пескара. 18-кратните шампиони пък ще трябва да показват мускули срещу Торино.