Феноменалното представяне на Пирин продължава - Славия катастрофира за трети пореден път (видео)

Пирин разгроми Славия с 4:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига и запази минималните си шансове за класиране в Топ 6 преди първенството да бъде разделено на първа шестица и втора осмица. И четирите попадения за благоевградчани паднаха през втората част, като бяха дело на Иван Цветков (57 д.), Орлин Старокин (69), Румен Сандев (78) и Станислав Костов (81).

При дузпата за първия гол на домакините стражът на белите Марио Кирев получи втори жълт и респективно червен картон. Първото предупреждение за него дойде още в 29-ата минута, когато влезе в бурно пререкание със съдията.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на благоевградчани Виктор Андонов, който почина през седмицата на 76-години.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде в 29-ата минута, когато Костов центрира отдясно към Благов, който стреля с глава, но Кирев спаси. В 40-ата минута домакините за малко не отбелязаха куриозен гол. Тогава Марио Кирев и Румен Сандев скочиха за висока топка, стражът на белите не успя да я улови и я изпусна, но за негов късмет тя не попадна в мрежата. Кирев отправи бурни протести към съдията, претендирайки за нарушение, но такова не бе отсъдено.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и то приключи при 0:0.

Втората част започна с две много добри ситуации за попадение в полза на благоевградчани. В 48-ата минута Старокин стреля опасно с глава, но Кирев изби в корнер. След неговото изпълнение Абуд опита да изчисти с глава, но вместо това за малко не си вкара автогол, уцелвайки напречната греда на собствената си врата.

Натискът на Пирин даде резултат в 57-ата минута, когато Иван Цветков бе съборен от Марио Кирев в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа. За нарушението пък стражът на белите получи втори жълт и респективно червен картон. Първото предупреждение за Кирев от съдията дойде в 29-ата минута, тъй като влезе в бурно пререкание с него.

В 69-ата минута Пирин вкара второ попадение. Костърна центрира отдясно към Старокин, който след прецизен шут не остави шанс на резервния страж на Славия Стергиакис, реализирайки в долния ляв ъгъл.

Головата фиеста продължи и в 78-ата минута, когато централният бранител Румен Сандев отбеляза феноменално попадение. Бранител на Славия изчисти топката, която футболистът на Пирин засече топката от воле, тя се удари в дясната странична греда и влетя в мрежата на гостите.

Само 180 секунди по-късно Попев изведе Костов сам срещу вратаря, нападателят го преодоля без проблем и оформи крайното 4:0 за Пирин.

Така благоевградчани продължиха с доброто си представяне под ръководството на своя треньор Милен Радуканов, записвайки от началото на пролетния полусезон победи над Левски, Локо Пд, Монтана и Славия, а единственото поражение бе миналия кръг при гостуването на шампиона Лудогорец.

Белите пък са на другия полюс, след като инкасираха трета поредна загуба с разгромен резултат, като преди това паднаха с по 0:3 от Верея и Нефтохимик.

ПИРИН - СЛАВИЯ 4:0