Юношите на Пирин вкараха 4 на Ботев 2002 в Елитната група

Юношите младша възраст на Пирин (Благоевград) разгромиха с 4:1 гостите от Ботев 2002 Пловдив. Срещата от поредния кръг на Елитната група до 17 години се игра на терена в село Рилци при много силен вятър. Именно насрещният вятър попречи на домакините да вземат солидна преднина още през първата част, в която напълно доминираха. Иво Михайлов откри за Пирин, но гостите върнаха гола, за да се оттеглят двата отбора на почивка при резултат 1:1.
След паузата обаче "орлетата" не оставиха съмнение в превъзходството си и вкараха три безответни гола. Точни бяха Кирил Дамбов, Денис Ангелов и Валентин Шляков. След 18 изиграни мача възпитаниците на Васил Петров заемат 11-то място с актив от 22 точки.През седмицата момчетата на Васил Петров победиха в контрола и връстниците си от Вардар Скопие с 3:1.