100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Сампдория е пълен господар на Генуа (видео+галерия)

Сампдория е пълен господар на Генуа, след като за втори път през сезона спечели градското дерби срещу Дженоа. Това се случва за пръв път от 57 години насам. В днешния двубой на “Луиджи Ферарис” “моряците” се наложиха с минималното 1:0 и продължиха добрата си серия в първенството от 7 поредни мача без поражение. Единственото попадение в срещата падна в 71-ата минута, а героят бе Луис Муриел, който се възползва от детинска грешка в отбраната на съперника и донесе успеха на своя тим.

Срещата стартира с по-добра игра на символичните гости и на два пъти те стигнаха до голови позиции. Първо в 8-ата минута Луис Муриел стреля от границата на пеналта, но до гредата. След това отново той нахлу в наказателното поле, но от трудна позиция отправи неточен изстрел.
Дженоа - Сампдория 0:1
Дженоа обаче бързо се окопити и също създаде няколко добри положения. В 18-ата минута Джовани Симеоне бе изведен на добра позиция, но шутира твърде анемично в ръцете на вратаря. Минута по-късно “грифоните” органидираха супер атака и топката бе подадена за Маурисио Пинийя, който стреля силно отблизо, но Емилиано Вивиано с прекрасна намеса опази вратата си, а след това при опита за добавка на Оскар Хильемарк защитник изчисти пред голлинията.

В 34-ата минута събитията отново се пренесоха пред другата врата и Фабио Куалярела опита да стреля от движение, но не успя да намери добре топката и пропусна.
Втората част отново започна с шанс за “моряците”, които бяха на косъм от попадение след силен шут на Муриел, който се отби от гредата. Пет минути по-късно и Куалярела отправи нелош изстрел, но встрани от вратата. Дженоа пък отговори с далечен шут на Нтчам по земя, който обаче не успя да затрудни вратаря.
Играчите на Сампдория обаче бяха по-опасни в предни позиции и в 70-ата минута Едгар Барето стреля силно и принуди Еудженио Ламана да се намесва. По-малко от минута след това страхотна грешка при изнасяне на топката от играчите на Дженоа позволи на Муриел да отнеме, да напредве в наказателното поле и хладнокръвно да отбелези за 0:1.
До края Дженоа така и не можа да организира някакъв сериозен натиск и трябваше да преглътне загубата. Така Сампдория събра актив от 41 точки и заема 9-ото място във временното класиране. Дженоа пък остава на 15-ото място с 29 спечелени точки до момента.