Горчив дебют за Мичел край Коста дел Сол

Отборът на Малага загуби с 1:2 у дома срещу Алавес в среща от 27-ия кръг на испанския шампионат. Двубоят беше дебютен за новия наставник на андалусците Мичел. Зухаир Федал откри резултата в 39-ата минута, а Хуан Карлос изравни в 71-ата. В 72-ата Федал беше изгонен, а в края на срещата баските нанесоха своя кинжален удар с човек по-малко. Едгар се разписа в 90-ата минута.

Първата добра възможност беше в десетата минута, когато Сандро Рамирес подаде към Хосе Родригес, който стреля, но Фернандо Пачеко спаси. Осем минути по-късно стражът на баските се прояви брилянтно след изстрел на Шарлиз при асистенция на Мигел Торес. В 20-ата съдията подмина съмнително положение в наказателното поле на домакините при падане на Виктор Камараса.

В 26-ата Начо Камачо стреля на втора греда след корнер - вратарят отново беше на мястото си. Гостите от "Мендисороса" откриха резултата при една от малките си възможности. В 39-ата минута при изпълнение на корнер Виктор Лагуардия остана сам, игра с глава, след което Зухаир Федал овладя на гърди и шутира безжалостно в мрежата от около седем метра - 0:1.

През втората част тимът на Мичел тръгна по-смело напред. В 58-ата Шарлиз стреля фалцово по диагонала, а Пачеко отново прояви великолепен рефлекс и изби. В 67-ата Сандро нацели далечната греда с хубав удар. Шарлиз скочи пред голлинията за добавка, но не стигна топката. В 71-ата усилията на "бяло-сините" дадоха резултат. Хуанкар получи топката в наказателното поле и матира Пачеко с удар под неговия плонж - 1:1.

Само минута по-късно Алавес остана с човек по-малко след втори жълт картон на Федал. В 84-ата Хавиер Онтиверос центрира, Шарлиз плонжира и малко не му достигна да намери очертанията на вратата. В 89-ата Пачеко спаси удар от упор с глава отново на Шарлиз. В 90-ата Мартин Демикелис подари топката на Дейверсон, кълбото стигна до Едгар, който наказа грешката - 1:2.

Малага записа четвърта поредна загуба, но все още е сравнително далеч от зоната на изпадащите. Алавес затвърди стабилната си позиция в средата на таблицата.