100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

Етър изкова зрелищен обрат в дербито на Втора лига (видео)

Отборът на Етър (Велико Търново) постигна зрелищен обрат в дербито на 20-ия кръг на Втора професионална лига. Играчите на Станислав Генчев надиграха с 2:1 Септември (София). Победното попадение отбеляза Йордан Апостолов в 64-ата минута. Преди това Асен Чандъров откри от дузпа в 24-ата минута за столичани, но малко след това нападателят на домакините Стефан Неделчев изравни, като по този начин даде тон за драматичния обрат на "болярите".

Този успех може да се окаже ключов за Етър. "Виолетовите" имат преднина от три точки на върха и по-добри показатели в преките битки. В следващия кръг лидерите гостуват на ОФК Поморие, а Септември приема Ботев (Враца).

Срещата започна доста напрегнато, като двата отбора бяха много предпазливи, а битката беше основно в центъра на терена. Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 14-ата минута, когато Даниел Пехливанов успя да се измъкне и да шутира от дистанция, но капитанът на "виолетовите" Кирил Акалски се справи.

В 17-ата минута Богомил Дяков проби и влезе навътре, след което стреля, но кълбото мина встрани от целта. В 23-ата минута голмайсторът на гостите Костадин Аджов се откъсна от защитата и бе съборен от опитния Иван Скерлев. Главният съдия не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана младият Асен Чандъров, който показа хладнокръвие и направи резултата 0:1.

В 27-ата минута Борис Галчев подаде страхотен пас към Даниел Пехливанов, младият нападател излезе очи в очи със стража, но вместо да шутира подаде към Аджов, който направи ужасен пропуск. Юношата на Левски не успя да отбележи на празна врата.

Пет минути след пропуска на гостите, Етър стигна до гол. Играчите на Станислав Генчев направиха добра комбинация, Кямил подаде към Георги Кременлиев, който центрира перфектно към Стефан Неделчев, а стрелецът на домакините не сбърка, вкарвайки третия си гол за тима във Втора лига.

Второто полувреме стартира много равностойно. Битката бе отново в центъра на терена, без никакви интересни ситуации. В 65-ата минута новото попълнение на Етър Йордан Апостолов изненада опитния Валентин Галев. Халфът на "болярите" стреля от над 25 метра, а стражът на гостите сбърка и топката се озова в мрежата на Септември. В 70-ата минута Борис Галчев успя да се възползва от грешка на Акалски и вкара топката във вратата на Етър, но страничният съдия отсъди спорна засада.

В последните секунди на срещата Борис Галчев бе близо до гол. Халфът стреля от дистанция, но Акалски изби, а при добавката футболист на гостите също не успя да изненада опитния страж на Етър. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

ЕТЪР - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:1