Барселона и Везенков с нова победа в Евролигата

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, съхрани шансовете си да се класира в следващия етап на Евролигата, след като тази вечер се наложи при домакинството си на УНИКС Казан със 70:62 (24:20; 12:14; 19:10; 15:18) в двубой от XXV кръг на редовния сезон на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и престоя на терена общо 20:27 минути, за които се отличи с 6 точки (1/2 за две точки, 1/4 за три точки и 1/1 от линията за наказателни удари), 2 борби и 1 чадър.

Най-резултатен за каталунците беше Стратос Перпероглу с 13 точки, а Виктор Клавер добави 12 точки.

За гостите от Казан с 12 точки се отличи Павел Антипов, а Куин Колом завърши с 10 точки и 8 борби.

Първите две части на двубоя бяха сравнително равностойни и логично почивката дойде при само две точки аванс в полза на Барселона – 36:34, но през третия период домакините вдигнаха рязко оборотите и достигнаха до двуцифрен аванс – 55:44.

В началото на заключителните десет минути Везенков и съотборниците му поведоха с 14 точки – 58:44, като тази разлика се запази почти до края. Едва в последните три минути баскетболистите на УНИКС се активизираха и потърсиха обрат, но времето не бе достатъчно и победата остана при домакините от Барселона – 70:62.