Гризман и Гамейро разкъсаха Валенсия (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 3:0 Валенсия в среща от 26-ия кръг на испанското първенство, игранa пред 46 473 зрители на "Висенте Калдерон". Антоан Гризман се развихри и отбеляза две попадения (10 и 83), отпразнувайки своя мач номер 100 за "червено-белите" в Ла Лига. Кевин Гамейро се присъедини към успеха с гол в 48-ата минута. С победата Атлети се върна на четвъртата позиция.

Срещата се игра пред погледа на възстановяващия се Фернандо Торес, който зае място във ВИП ложата на стадиона. Момчетата на Диего Симеоне започнаха агресивно в търсене на ранен гол. В третата минута Филипе Луиш шутира от дистанция, Диего Алвеш изби, топката стигна до Гризман, който се забави и беше блокиран на шест метра от голлинията.

Атлетико - Валенсия В десетата минута Гризман откри резултата след чудесен пас в коридор на Коке. Френският голаджия шутира от 18 метра към далечния ъгъл на Алвеш - 1:0. Това беше 55-и шампионатен гол на Гризман за Атлетико в юбилейния му мач номер 100. В 12-ата Гризман тръгна смело на скорост и завърши атаката с изстрел от 22 метра, при който топката профуча покрай гредата на бразилския страж. В 14-ата Ян Облак запази преднината на своите, изпреварвайки Симоне Дзадза след центриране отдясно.

В 24-ата домакините направиха добра комбинация, Яник Ферейра Караско центрира опасно отдясно, а Есекиел Гарай буквално взе топката от главата на Гризман. Две минути по-късно Дзадза не се ориентира добре след центриране на Даниел Парехо и насочи неточно с глава. В 34-ата отново италианският нападател стреля доста далеч от целта след пас отляво.

Атлетико - Валенсия Втората част също започна с ранен гол във вратата на "лос че". В 48-ата минута Филипе Луиш подаде към Кевин Гамейро на дъгата, той стреля по диагонала, топката се отклони от Мангала и влезе в мрежата, заблуждавайки вратаря - 2:0. В 53-ата "лос колчонерос" бяха много близо до трети гол. Гризман се отскубна и сам срещу вратаря стреля ниско по диагонала, но Алвеш изби в корнер.

Минута по-късно Мунир Ел Хадади опита да изненада Облак с прехвърлящ удар от 45 метра. Словенският страж внимаваше. В 70-ата защитата на гостите от "Местайя" сгреши и позволи на Гризман да стреля. "Седмицата" фалцира топката към сглобката и малко не му достигна за атрактивен гол. В 83-ата Гризман вкара още едно попадение, възползвайки се от странен пас на Томас Тейе. Резервата получи топката и сякаш без да иска я насочи в наказателното поле, където дебнеше номер 7 - 3:0. В 91-ата Николас Гайтан направи хубав рейд отляво и шутира силно от осем метра - над гредата.

Атлетико - Валенсия Следващият мач на Атлетико е след седмица като гост на Гранада. Валенсия приема друг опашкар - Спортинг Хихон.