Хари Кейн и Тотнъм сложиха край на устрема на Евертън (видео)

Хари Кейн за пореден път изведе Тотнъм до победа. Английският национал се разписа на два пъти при успеха на лондончани с 3:2 срещу Евертън. Отборът на Маурисио Почетино доминираше през голяма част от срещата, но трябваше да трепери до края. Ромелу Лукаку върна гостите в мача в 81-ата минута и последваха инфарктни последни минути. В даденото от съдията продължение Деле Али направи 3:1, а секунди по-късно Енер Валенсия се разписа.

Тотнъм сложи край на серията от девет поредни срещи без загуба на Евертън във Висшата лига. "Шпорите" заемат второ място, като изостават със седем точки от лидера Челси, който играе утре. Тимът на Роналд Куман е седми и няма реалистични шансове да се бори за място в четворката.

Лондончани записаха рекордна за тях девета поредна домакинска победа във Висшата лига. Вратарят на "шпорите" Юго Лорис пък изигра своя мач номер 200 за тима. 160 от тях са във Висшата лига, а франзинът не е допускал гол в 54 шампионатни срещи.

След относително спокойно начало Тотнъм се развихри. Постепенно натискът на лондончани се усили, а в 20-ата минута Хари Кейн отбеляза поредния си гол. Английският нападател откри резултата с хубав далечен удар.

След гола отборът на Маурисио Почетино заигра с още по-голямо желание и фантазия и в рамките на няколко минути пропусна на няколко пъти да увеличи преднината си. Секунди, след като се разписа, Кейн развинти Бейнс в наказателното поле, но стреля леко и Роблес спаси. Малко по-късно удар на Ериксен мина опасно близо до вратата, а опит на Виктор Уаняма от далечно разстояние нацели гредата.

Превъзходството на лондончани продължи и след почивката, а в 56-ата минута Кейн отбеляза нов гол. Дембеле открадна топката от Шнайдерлинг, а Деле Али намери нападателя, който вкара осмо попадение за последните четири мача. С 19-ия си гол от началото на сезона в първенството той стана едноличен лидер при голмайсторите.

Тотнъм заигра още по-спокойно и уверено, но трябваше да трепери в края. В 81-ата минута от нищото Ромелу Лукаку върна гостите в мача. Подхлъзване на Вертонген даде шанс на белгиеца и той се възползва. За него това бе 61-и гол за клуба във Висшата лига, което го прави рекордьор за "карамелите".

Веднага след гола Кейн можеше да оформи хеттрика си, но опита технично да преодолее Роблес и прати топката в тялото на вратаря. Отборът на Роналд Куман търсеше изравняването и направи няколко опасни атаки. Изнесен напред обаче, той оставяше пространства и в 92-ата минута Деле Али завърши отлична контраатака на домакините. Веднага след това влезлият като резерва Енер Валенсия направи 3:2, но нямаше време за нещо повече.

ТОТНЪМ - ЕВЕРТЪН 3:2