"Чуковете" само на две точки от първото място

Тимът на Миньор (Перник) се доближи само на две точки от първото място в Югозапданта трета лига. "Чуковете" надвиха с 1:0 Рилски Спортист в Самоков в един от най-интересните мачове в 19-ия кръг на първенството. Единственият гол отбеляза Томислав Павлов от дузпа в края на първото полувреме. Сериозна агитка на "жълто-черните" подкрепяше гостите в подножието на Рила, която видя трета поредна победа на своите любимци.

Миналата седмица Миньор стартира пролетния дял със същата победа - 1:0 над Септември (Симитли). Другата седмица на стадион "Миньор" пристига Вихрен (Сандански), а домакините ще търсят четвърти пореден успех.

"Чуковете" имат актив от 40 точки, докато лидерите Струмска слава и Сливнишки герой имат по 42.