Септември вкара три на Хебър в Симитли

Отборът на Септември (Симитли) победи Хебър (Пазарджик) с 3:0 в среща от втория пролетен кръг на Югозападната трета лига. Двубоят на стадиона в Симитли бе и дебют за новия-стар наставник на домакините Спас Стоименов. Той замени подалия в понеделник оставка след само един официален мач Антон Бачев.

Мачът бе решен още до 14-тата минута след голове на Борислав Хазуров и Андон Гущеров. След това обаче домакините незнайно защо се върнаха назад и отстъпиха инициативата на футболистите на Хебър. С влизането на полувремето на неостаряващия Здравко Лазаров - Електричката гостите стигнаха до няколко положения пред вратата на Септември, но не успяха да преодолеят вратаря Пангев.

Гущеров вкара 15 минути преди края на мача втория си гол, след като засече отблизо центриране отляво и оформи класическата победа на домакините.

Отборът на Хебър бе подкрепян през целия мач от агитка от около 20 души, въпреки че по време на мача се играеше и срещата между Левски и ЦСКА-София.