Макриев с 25-и гол в Кипър

Роденият в Гоце Делчев нападател Димитър Макриев реализира гол за Неа Саламина, но неговият отбор загуби с 1:3 домакинството си на Кармиотиса в мач от 26-ия кръг на първенството на Кипър. Макриев, който игра пълни 90 минути, откри резултата в 25-ата минута от дузпа, но през второто полувреме три попадения на съперника доведоха до загуба за домакините.

Точни за гостите бяха Барбаро (52), Димитриу (60) и Пашек (92). С тази загуба Макриев и компания се отдалечиха от първата шестица. Отборът на бившия български национал е на 8-мо място с актив от 31 точки и изостава на 7 точки от шестия в класирането Анортозис. Тимът от Ларнака вече пет поредни домакинства не познава успеха, като записа четири поражения и едно равенство.

Голът бе общо 25-и за Макриев с екипа на Неа Саламина, шести в тази кампания, както и общо седми за сезона.