Блестящ Благой Георгиев наказа отбора на Иван Иванов и Мишо Александров (видео)

Българският халф Благой Георгиев бе с основен принос за победата на Оренбург с 3:0 като домакин срещу Арсенал (Тула) в мач от първия пролетен кръг (18-и) в руската Премиер Лига. 35-годишният Георгиев, който игра 90 минути, реализира първите две попадения в срещата. Още в третата минута той изведе тима си напред в резултата с прекрасен гол от пряк свободен удар. С блестящо изпълнение опитният полузащитник изпрати топката в горния десен ъгъл на стража на гостите Владимир Габулов.

В 21-ата минута Георгиев направи резултата 2:0 с отлично изпълнена дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Херсон Вергара срещу Роман Воробьов в наказателното поле. Георгиев не сгреши от бялата точка, като с прецизен удар по земя насочи топката в десния ъгъл на Габулов.

През втората част домакините вкараха още един гол. Роман Воробьов направи победата на Оренбург класическа с удар отблизо.

90 минути за Арсенал (Тула) записа българският офанзивен халф Михаил Александров, а защитникът Иван Иванов също бе титуляр за гостите, като остана на терена до 76-ата минута, когато бе сменен от Олег Власов.

Оренбург е 12-и в класирането с 15 точки, докато Арсенал (Тула) заема предпоследното 15-о място с 12 точки.