Нов шамар за Рома, Наполи превзе "Олимпико" (видео)

Тимът на Наполи надви с 2:1 като гост Рома в може би най-интересния мач от 27-ия кръг на Серия "А". Дрис Мертенс (26, 50) наказа "вълците" с два гола, а за столичани точен бе Кевин Строотман минута преди края. С този успех Наполи събра 57 точки и е трети в класирането, вече само на 2 точки зад втория Рома. "Вълците" пък остават на 7 точки зад лидера Ювентус, който утре гостува на Удинезе.

За Рома това е втори звучен шамар в рамките на няколко дни, след като в сряда "джалоросите" загубиха с 0:2 от градския си съперник Лацио в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Италия.

В 26-ата минута Дрис Мертенс получи прекрасен извеждащ пас от Марек Хамшик, озова се очи в очи с Войчех Шчесни и майсторски копна топката, изпращайки я във вратата на "вълците".

В 33-ата минута грешка в отбрана на гостите позволи на Кевин Строотман да обстрелва от добра позиция вратата на Хосе Рейна, но ударът на холандския халф беше много неточен.

В 39-ата минута играчите на Наполи отново "матираха" защитата на Рома и Мертенс пак изпрати топката в мрежата зад Шчесни, но реферът Лука Банти отмени попадението заради нарушение в атака срещу Федерико Фасио. Решението на Банти обаче беше доста дискусионно, а от ТВ повторенията не се видя ясно дали действително е имало нещо нередно.

Второто полувреме започна лошо за "вълците", които в 50-ата минута допуснаха втори гол. Негов автор стана отново Мертенс. Белгийският нападател бе изпуснат от отбраната на "джалоросите" и след чудесно подаване на Лоренцо Инсиние отляво направи резултата 0:2 с удар отблизо.

В следващите минути първо Рейна спаси опасен удар на Диего Пероти, а почти веднага след това Антонио Рюдигер с решаваща намеса попречи на Мертенс да направи хеттрик.

В 70-ата минута Даниеле Де Роси ритна без топка стража Рейна, но реферите изглежда пропуснаха тази ситуация и спестиха червен картон на опитния халф на Рома. Вместо това, Лука Банти изгони за протест наставника на гостите Маурицио Сари.

Опитите на домакините да превземат противниковата врата бяха неуспешни, а в края на срещата Шчесни с блестящо спасяване попречи на Марко Рог да направи резултата 0:3. Секунди по-късно пък включилият се от пейката Мохамед Салах уцели греда с удар по земя отблизо.

Тимът на Лучано Спалети все пак успя да отбележи късен гол, дело на Строотман. Пероти проби отляво в 89-ата минута и с хубав пас намери полузащитника, който с прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Пепе Рейна.

Във втората минута на добавеното време пред Пероти се откри чудесен шанс за 2:2, но след удара му топката мина на сантиметри встрани от целта. В последните секунди пък Рейна направи страхотно спасяване, след което топката се удари в напречната греда. Това се случи след далечен изстрел на футболист на Рома и рикошет в тялото на бранител на Наполи. В крайна сметка, усилията на домакините да достигнат до изравнителен гол удариха на камък и неаполитанците се поздравиха с много важна победа.