Рафа Надал неудържим в Акапулко

Рафаел Надал записа нова експресна победа на силния турнир в Акапулко. След вчерашния успех срещу германеца Миша Зверев с 6:4, 6:3, днес испанският тенисист беше дори още по-експедитивен и се наложи над Паоло Лоренци с категоричното 6:1, 6:1.

Рафа е с баланс 12-0 в мексиканския турнир и се нуждаеше от едва 66 минути, за да победи съперника си във втория кръг. Надал проби пет пъти Лоренци и загуби само пет разигравания на собствено подаване, без да бъде изправен пред угрозата да отстъпи сервис-гейм на италианеца.

В спор за място на полуфиналите Рафаел Надал ще играе с квалификанта Йошихито Нишиока, който елиминира австралиеца Джордан Томпсън – 6:4, 3:6, 6:0. В предишния кръг японецът се справи с поставения под №7 Джак Сок отново в три сета.

Надал е двукратен шампион в Акапулко, където триумфира с титлата при предишните си две участия през 2005 година и 2013 година.

Хърватинът Марин Чилич също се бори три сета, но остана непобеден от сънародника си Борна Чорич. 3-ият в основната схема Чилич продължи напред след 6:3, 2:6, 6:3 срещу 20-годишния си опонент и подобри баланса си срещу Борна на 4-0.

Чилич заби 12 аса и спечели 77% от точките си на първи сервис срещу младия Чорич. 28-годишният Марин реализира само три от своите 12 точки за плобив, но беше перфектен, когато това беше от най-голямо значение в третия сет.

На четвъртфиналите Чилич ще срещне американеца Стив Джонсън, който победи сънародника си Ернесто Ескобедо със 7:6(5), 6:3.

В друг мач от втория кръг американеца Сам Куери се наложи с лекота над поставения под №5 Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 6:3 за 69 минут Куери загуби само четири точки от първи серви

6-ият в схемата Ник Кирьос (Австралия) също продългава напред след победата с 6:2, 6:4 срещу американеца Доналд Йънг.