Нюкасъл взе важния мач с Брайтън и гледа уверено към Премиър Лийг (видео)

Отборът на Нюкасъл се поздрави със стратегическа победа с 2:1 като гост срещу Брайтън в отложен мач от Чемпиъншип (второто ниво на английския клубен футбол). Търсещите завръщане в Премиър Лийг играчи на Нюкасъл трябваше да обръщат резултата, след като домакинът Брайтън, досегашният лидер в класирането, излезе напред с гол от дузпа на Глен Мъри в 14-ата минута. Мохамед Диаме изравни за "свраките" в 81-ата с доста странен гол, а в 89-ата минута тимът на Рафа Бенитес осъществи обрата с решаващо попадение на Айосе Перес.

С успеха тази вечер Нюкасъл свали от върха в класирането Брайтън и събра 73 точки след 34 кръга. Брайтън вече е втори със 71, а на трета позиция се е настанил Хъдърсфийлд с 65 точки и мач по-малко. Топ 6 допълват Лийдс, Рединг и Шефилд Уензди.

В другите два отложени мача, които се изиграха тази вечер борещият се за оцеляването си Блекбърн записа важна победа с 1:0 у дома срещу Дарби Каунти, а Астън Вила се наложи с 2:0 над гостуващия Бристол Сити, който е застрашен от изпадане. Вила пък е в долната половина на таблицата - 15-о място.