Виждали ли сте такъв съдийски гаф? В Нюкасъл бяха изумени (видео)

Публиката на "Сейнт Джеймсис Парк" стана свидетел на рядко виждана съдийска грешка, която може да доведе до преиграване на срещата между Нюкасъл и Бъртон, завършила 1:0. В 29-ата минута "джордитата" получиха дузпа в своя полза. Мат Ричи застана зад топката и реализира от бялата точка. Арбитърът Кейт Страуд обаче не зачете гола. Още по-странното беше, че не нареди пребиване на дузпата. Реферът назначи свободен удар за гостите и изуми футболистите и зрителите.

Мат Ричи и мениджърът Рафаел Бенитес подскачаха от недоумение. След почивката Ричи вкара победен гол и срещата завърши 1:0. Съдийският гаф обаче надали ще остане скрит за ФА и нарушението на правилото навярно ще доведе до преиграване на двубоя.

Британският вестник Daily Mirror припомня, че подобна съдийска грешка е направена през април 2015 година в мач на девойките до 19 години между Англия и Норвегия. Тогава срещата беше доиграна след инцидента.

Снимка: Twitter