Мъри с лесна победа в първия си мач след Australian Open (видео)

Световният №1 Анди Мъри спечели първия си мач след загубата на 1/8-финалите на Australian Open от германския левичар Миша Зверев. В първия кръг на турнира в Дубай шотландецът не срещна трудности срещу тунизийския ветеран Малек Джазири и го победи с 6:4, 6:1. В следващата фаза Мъри ще играе срещу друг 33-годишен тенисист - №97 в света в момента Гийермо Гарсия-Лопес (Испания). Британецът може да се изправи срещу Роджър Федерер на полуфиналите.

Срещу Джазири днес Мъри пръв допусна пробив - в третия гейм на първия сет. Шотландецът обаче веднага върна пробива, изравнявайки за 2:2, а при 5:4 отново спечели подаването на съперника си и затвори първата част. Във втория сет двамата тенисисти си размениха по един гейм, след което Мъри доминираше изцяло. Със серия от 5 поредни гейма Мъри сложи точка на спора след 1 час и 20 минути игра. Шотландецът обаче със сигурност ще иска да повиши значително процента си на вкаран първи сервис. Срещу Джазири този показател беше едва 40%.