Реа постигна 40-а победа в Супербайк, Меландри подобри рекорд

Двукратният световен шампион в Супербайк Джонатан Реа записа 40-ата си победа в шампионата и по този начин стана четвъртият пилот с толкова победи. Компания на подиума му направиха Час Дейвис и новият му съотборник в Ducati Марко Меландри, който подобри рекорда на Макс Биаджи на "Филип Айлънд" за най-висока скорост, развивайки близо 318 км/ч.

Алекс Лоус стартира от полпозишън благодарение на новите правила относно стартовата решетка, но това не бе достатъчно, за да донесе първата победа на Yamaha от девет години насам. От деветата позиция, на която стартира, след пет обиколки Реа вече бе начело на редицата.

Първите шестима пилоти и днес бяха с много близки времена с разлика под секунда. Пилотите на първите три места, както и Алекс Лоус се бориха яростно за победа и сменяха позициите си постоянно. Мотоциклетистът на Yamaha заемаше първата позиция за кратко, но на правата отсечка си личеше предимството на Kawasaki и Реа заличаваше всеки недостатък от карането си.

Марко Меландри, който вчера имаше нещастието да катастрофира, докато бе претендент за подиума, днес отново показа силно каране. За по-малко от една минута обаче две обиколки преди края се смъкна с пет позиции надолу. Успя да напредне отново, но само с две места.

Ники Хейдън пък се отказа след падане, а бившите MotoGP пилоти Юджийн Лавърти с Aprilia и Щефан Брадъл с Honda финишираха 10-и и 15-и. Жорди Торес не стартира след открит технически проблем на машината по време на загрявката.

Първото място пък бе грабнато от Реа с едва доловимите 0,025 секунди преднина. Той направи 17 най-бързи обиколки в състезанието и във временното класиране е лидер с две победи и актив от 50 точки, следван от Дейвис с 40 и Сайкс с 26.