Хебър игра храбро, но Нефтохимик започна с победа защитата на Купата на България

Носителят на Купата на България по волейбол при мъжете Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с победа защитата на трофея си. Воденият от треньора Петър Дочев тим усепя да се наложи като гост на лидера в Група А на Висшата лига Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) в мач от 2-ия кръг на турнира, игран снощи в пълната зала "Васил Левски".

Бургазлии започнаха силно срещата и бързо поведоха с 1:0 след убедително 25:19. Следващите два гейма, обаче, не бяха лесно спечелени от Нефтохимик. Във втората част домакините от Хебър поведоха с 12:6, но за съжаление на феновете им не успяха да завържи аванса си. При 19:15 пазарджиклии допуснаха обрат след пет поредни точки за Нефтохимик. Краят на гейма бе оспорван, но опитът си каза думата и бургазлии дръпнаха с 2:0 след 26:24. Третата част се разви почти по идентичен сценарии. Хебър отново имаше лека преднина в средата на гейма, но в края Нефтохимик не остави съмнение в класата си - 25:22 и 3:0.

Над всички за Нефтохимик бе Валентин Братоев със 17 точки (1 блок, 2 аса, 61% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) за победата. За домакините от Хебър Ивайло Иванов завърши с 10 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)

ХЕБЪР: Евгени Григоров 2, Станислав Петков 7, Ивайло Иванов 10, Костадин Бишуров 6, Петър Бъчваров 8, Васил Атанасов 9 - Асен Дапев-либеро (Любослав Симеонов 1, Иван Тасев, Иван Г. Тасев, Илиян Божков 2)
Старши-треньор: Атанас Петров
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 6, Жани Желязков 8, Валентин Братоев 17, Мартин Пенев 8, Стоян Самунев 4, Николай Николов 6 - Мартин Иванов-либеро (Петър Христов 2)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)