Тулуза удържа ПСЖ на "Парк де Пренс" (видео)

Отборът на Тулуза се добра до равенство 0:0 в гостуването си на шампиона Пари Сен Жермен от 26-ия кръг в Лига 1. Гостите  на "Парк де Пренс" успяха да не допуснат гол във вратата си, въпреки огромния натиск, на който бяха подложени почти през целия мач. Така те объркаха сметките на столичани в битката за поредната титла на Франция.

ПСЖ започна мача силно и в 14-ата минута бе първата реална голова опасност вама като Единсон Кавани и Лукас Моура направиха страхотна комбинация, която изведе бразилеца в пеналта, но ударът му бе спасен от вратаря. Две минути по-късно и Кавани опита удар, който мина над вратата.

Гостите обаче също показаха зъбите си, като на два пъти Оскар Трухо отправи опасни изстрели, с които пробва бдителността на Кевин Трап.

ПСЖ пък на два пъти през първата част претендира за дузпи, като и в двете ситуации играчи та Тулуза играха с ръка в наказателното поле, но съдията не видя основание да посочи бялата точка.

През второто полувреме домакините още повече засилиха натиска си. В 50-ата минута камани стреля силно, но в ръцете на вратаря. Две по-късно уругваецът изскочи на стрелкова позиция в пеналта, но първият му шут бе спасен, а след това той нацли греда при опита за добавка. В 55-ата минута и Юлиан Дракслер опита удар, но без да затрудни Албан Лафон.

Може би най-добрата възможност за парижани дойде в 69-ата минута, когато след центриране от корнер стражът на Тулуза излезе неразчетено и Маркиньос стреля мощно с глава, но на голлинията топката се спря в тялото на съотборника му Преснел Кимпембе.

В заключителните минути домакините се хвърлиха във финален щурм и Хавиер пасторе отправи опасен изстрел, но и той бе спасен от Лафон.

Така мачът завърши без победител, като двата тима разделиха по една точка и ПСЖ вече има актив от 56 и така остава на 2-ата позиция във временното класиране. Тулуза пък е с 34 точки на 9-ото място в таблицата.