Септември мачка след голове на двама герои от миналогодишния ЦСКА

Отборът на Септември (София) завърши предсезонната си подготовка с категорична победа с 4:1 над Хебър (Пазарджик). Двубоят бе игран на изкуствения терен на 57 СУ, а Николай Митов заложи на две различни стартови единайсеторки през двете полувремена. В проверката взеха участие Борис Галчев и Николай Цветков - две от звездите на ЦСКА, който през миналата година спечели Купата на България.

Първата част на терена бяха Валентин Галев, Димитър Руйчев, Мариян Димитров, Петър Василев, Васил Добрев, Янко Ангелов, Борис Галчев, Иво Иванов, Петър Тончев, Здравко Димитров, Радослав Василев.

В 16-ата минута Радослав Василев откри резултата за "септемврийци", след като Борис Галчев даде хубав пас към Петър Тончев, който центрира към Василев, той стреля с глава, топката се отби в горната греда и тупна зад гол линията на вратата. В 23-ата минута след хубава индивидуална атака на Здравко Димитров, той видя оставения непокрит в наказателното поле Радослав Василев, който получи отличен пас и не сгреши за отбелязване на второто си попадение в двубоя.

След половин час игра Борис Галчев вкара за 3:0, с удар от границата на наказателното поле. В 35-ата минута Янко Ангелов стреля силно, но изстрелът му бе отразен в корнер от вратаря на Хебър.

През второто полувреме Николай Митов замени 10 от футболистите на терена, като пусна в игра следният състав: Петър Дебърлиев, Стоян Предев, Богомил Дяков, Георги Стоичков, Васил Добрев, Александър Бастунов, Иван Тилев, Янко Сандански, Даниел Пехливанов, Николай Цветков, Костадин Аджов.

Темпото на игра спадна, а гостите намалиха резултата в 47-ата минута след майсторско изпълнение на пряк свободен удар от Здравко Лазаров, който не сбърка и вкара за 3:1.

Първото опасно положение пред "септемврийци" за втората част бе в 58-ата минута, когато Даниел Пехливанов центрира в наказателното поле, Костадин Аджов засече топката, но ударът му мина в страни от рамката на вратата. В 73-ата минута Николай Цветков стреля от далеч, но шутът му мина над напречната греда. В 77-ата минута играчите в "зелено" успяха да изчистят от голлинията, след като Аджов стреля, но ударът му нямаше достатъчно сила и бе избит.

В 79-ата минута Хебър можеше да запише втори гол на сметката си, но Петър Дебърлиев спаси блестящо опасен удар. В 84-ата минута Николай Цветков центрира към Даниел Пехливанов, който се опита технично със странична ножица да отбележи, но топката мина в страни от гредата.

В 90-ата минута реферът Тихомир Алексов посочи бялата точка на дузпата, след нарушение срещу Костадин Аджов. Зад топката застана Цветков, който с мощен шут оформи крайното 4:1.