Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Европейските мъки на Тотнъм продължиха (видео)

Слабите изяви на Тотнъм продължиха и в Лига Европа. След като не успяха да преодолее групите на Шампионската лига, лондончани си усложниха живота и в първия кръг на елиминациите на втория по сила европейски турнир. Отборът на Маурисио Почетино загуби с 0:1 при гостуването си на Гент в Белгия, като сериозно разочарова с представянето си.

Наставникът на "шпорите" извади силен състав, но въпреки това си тръгна победен. Единственото попадение в срещата реализира французинът Пербе в 59-ата минута. 32-годишният нападател се възползва от подаване на Миличевич и прати топката в мрежата. Най-доброто положение за Тотнъм бе пропуснато от Хари Кейн след почивката, когато той нацели гредата.

Успехът на осмия в белгийското първенство бе още по-изненадващ от факта, че наставникът Хайн Ванезебрьок, който празнуваше 53-ия си рожден ден, направи пет промени и остави голмайстора Калифа Кулибали на пейката. Въпреки това Гент игра с енергия и желание и заслужено стигна до успеха. Домакините можеха да стигнат и до по-убедителна победа, но удар на Миличевич бе избит в гредата.