Супер Ибра засили Ман Юнайтед към 1/8-финала (видеo+галерия)

Отборът на Манчестър Юнайтед направи огромна стъпка към класирането си на 1/8-финал в турнира Лига Европа. "Червените дяволи" спечелиха с 3:0 първия мач със Сент Етиен от фазата на 1/16-финалите на своя "Олд Трафорд" и взеха доста добра преднина преди реванша. Отново героят за англичаните бе Златан Ибрахимович, който вкара и трите попадения за своя тим. Той откри резултата след куриозно изпълнение от фаул в 15-ата минута, а в 75-ата добави втори гол. В 88-ата минута шведът оформи и своя хеттрик след точен изстрел от дузпа, която сам си изработи.
Манчестър Юнайтед - Сент Етиен 3:0
Манчестър Юнайтед започна мача по-добре. В 8-ата минута домакините стигнаха до гол, който обаче правилно бе отменен заради засада. В 10-ата минута Антони Марсиал отправи далечен шут, но вратарят спаси. В 15-ата минута Златан Ибрахимович си спечели нарушение пред наказателното поле. Шведът сам се нае да изпълни наказателния удар и реши да стреля нестандартно през стената, топката рикошира в защитник и се търкулна във вратата за 1:0.

След това гостите постепенно изравниха играта и дори претендираха за дузпа за нарушение на Дейли Блинд срещу Анри Сайве, но такава не бе отсъдена. Юнайтед пък отговори с нова хубава атака и Пол Погба с прекрасен пас намери Хуан Мата зад защитата, испанецът стреля от воле, но ударът му бе спасен.
Последва нова размяна на опасности и пред двете врати. В 30-ата минута Сайве бе изведен на стрелкова позиция, но стреля до гредата. В ответната атака пък Марсиал напредна на скорост и шутира отблизо, вратарят спаси, а след това отблизо Златан не успя да вкара в опразнената врата. Минута по-късно събитията отново се пренесоха пред Серхио Ромеро и отново Сайве стреля неточно.

В заключителните минути на първата част французите бяха по-добрият тим на терена. Първо Венсан Пажо отправи далечен удар в 38-ата минута, две по-късно Жордан Верету бе намерен в наказателното поле и опита удар, който бе омекотен от Крис Смолинг, за да бъде спасен от Ромеро. В 42-ата минута гостите направиха хубава контраатака, но Ромен Амума стреля покрай вратата, а в 44-ата минута отново Верету шутира неточно от дистанция.
Второто полувреме започна по съвсем различен начин със силен натиск на Юнайтед. В 49-ата минута за втори път гол на англичаните бе отменен заради засада. След това в 53-ата минута Пол Погба пробва далечен удар над вратата. Минута по-късно Марсиал изскочи очи в очи със Стефан Руфие, но не успя да го преодолее, а след това топката бе центрирана за Ибрахимович, който също не успя да се разпише отблизо с глава, като при удара му имаше и игра с ръка на защитник, която не бе забелязана от съдията.

Натискът на домакините все повече се засилваше и Антонио Валенсия отправи опасен диагонален удар в 57-ата минута, който мина близо до гредата. След това в 62-ата минута Пол Погба се освободи пред наказателното поле и стреля опасно покрай вратата. В 68-ата минута пък французинът имаше още по-добър шанс след центриране от фаул и ударът му с глава се отби от напречната греда.
В 73-ата минута обаче гостите организираха страхотна контраатака и Нолан Ру бе изведен сам срещу Ромеро, като опита да го прехвърли, но прехвърли и вратата.

В 75-ата минута влезлият като резерва Маркъс Рашфорд направи хубав пробив до аутлинията и центрира остро във вратарското поле, там Руфие не изби по най-добрия начин и топката стигна до непокрития Ибрахимович, който отблизо вкара в опразнената врата за 2:0. Минута по-късно Джеси Лингард можеше да направи резултата класически, но силният му изстрел от границата на пеналта мина до гредата.
В заключителните минути Сент Етиен се активизира и опита да върне поне едно попадение, но усилията на гостите не дадоха желания резултат. За сметка на това в 88-ата минута Ибра си изработи малко спорна дузпа, след като бе побутнат в наказателното поле. Той сам реализира от бялата точка и оформи крайното 3:0.

Така Манчестър Юнайтед вече с единия крак е на осминафинал, докато Сент Етиен ще се нуждае от малко чудо в реванша, ако иска да обърне нещата в совя полза. Срещата във Франция ще се играе в сряда, 22 февруари.