Лидерът в Запад Минесота не успя да вкара гол за първи път от три месеца

Лидерът в Западната конференция Минесота не успя да вкара гол в мач от Националната хокейна лига за първи път от три месеца при домакинското поражение с 0:1 от Анахайм. Гостите стигнаха до успеха с единствено попадение на Джоузеф Крамароса в 4:38 минута на двубоя.

До края Минесота доминираше, но вратарят на съперника Джон Гибсън имаше страхотен ден и отрази всичките 37 удара, за да запише четвъртия си "шътаут" за сезона. Гибсън имаше и късмет в една от ситуациите, когато Кристиан Фолин нацели гредата.

Минесота има само четири загуби в последните си 18 мача и остава на върха на Запад с 80 точки.

Носителят на купа "Стенли" Питсбърг разгроми гостуващия Ванкувър с 4:0. Евгени Малкин се завърна на леда след три седмици и седем пропуснати мача заради травма и се отличи с гол и асистенция.

Стражът Мат Мъри спаси 29 удара и за трети път през сезона не допусна попадение.

Сидни Кросби асистира за гола на Джейк ГЮнцел и вече има 999 точки в кариерата си, а Фил Кесъл и Мат Кълън също се разписаха.

Вратарят на гостите Райън Милър отрази 38 шайби, но това не беше достатъчно.

Остън Матюс се разписа два пъти, а Джош Лейво допринесе с гол и две асистенции за убедителния успех на Торонто над гостуващия Ню Йорк Айлъндърс със 7:1. Назем Кадри и Тайлър Бозак добавиха по гол и асистенция за канадците.

Вратарят Фредерик Андерсен спаси 33 изстрела и записа победа номер 100 в кариерата си в лигата.
Финландският новобранец Патрик Лайне реализира третия си хеттрик през сезона и помогна за успеха на Уинипег с 5:2 над гостуващия Далас.

18-годишният нападател вече има 26 попадения и 21 асистенции в 51 мача в дебютния си сезон в НХЛ.
Вратарят Робин Ленер отрази 39 удара и допринесе решаващо за победата на Бъфало с 3:2 в залата на Отава.

Мат Мулсън и Джъстин Бейли се разписаха в третия период и донесоха обрата за гостите.
Преди това Райън о'Райли, беше открил за Бъфало, а след това за канадците реализираха Боба Райън и Дион Фанюф.