Неудържим Ейбар продължава да изумява (видео)

Отборът на Ейбар продължава да изумява с отличното си представяне през този сезон в Примера дивисион. Тази вечер тимът записа трета поредна победа и тя бе абсолютно категорична. “Синьо-червените” надиграха с 4:0 Гранада в последния мач от 22-ия кръг и се приближеха само на точка от местата даващи право на участие в Европа.

Ейбар поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Адриан Гонсалес се разписа от дузпа. След това в 39-ата минута Серхи Енрик бе изведен зад защитата, финтира вратаря и въпреки усилията на бранител успя да вкара в далечния ъгъл за 2:0.

През втората част домакините довършиха противника си с нови два гола. В 52-ата минута след центриране от корнер Иван Рамис засече кълбото в мрежата и направи резултата класически. В 62-ата минута пък Педро Леон бе оставен непокрит при едно центриране в наказателното поле и необезпокояван оформи крайното 4:0.

Така Ейбар събра актив от 35 точки и се намира на 7-ото място във временното класиране. Гранада пък остава в опасната зона на 19-ото място с едва 13 точки до момента.