Суонзи продължава да прогресира, а Лестър - да затъва (видео)

Суонзи продължи изкачването си в класирането на Премиър лийг, след като победи Лестър с 2:0 на "Либърти Стейдиъм" и изпревари шампионите, които все още нямат успех като гост в първенството от началото на сезона. Алфи Моусън (36') и Мартин Олсон (45') реализираха попаденията още преди почивката. Играчите на Клаудио Раниери пък не успяват да се разпишат в шести пореден двубой във Висшата лига.

Пол Клемънт бе направил една промяна в състава си - Нейтън Дайър замени Уейн Раутлидж. Демарай Грей и Марк Олбрайтън започнаха за Лестър.

В 36-ата минута Гилфи Сигурдсон изпрати в наказателното поле топката след свободен удар, получи се разбъркване, Фернандес продължи с глава към Моусън, който откри технично след удар от воле. В добавеното време на първата част домакините удвоиха. Йоренте и Сигурдсон комбинираха добре, преди да осигурят коридор на Мартин Олсон, който стреля с левия крак до близката греда. Шмайхел не реагира добре и позволи на шведа да отбележи първия си гол за "лебедите".

След почивката Лестър заигра по-добре и Слимани пропусна две страхотни възможности да намали. Варди също провали една добра атака на гостите.

Суонзи вече е на 15 позиция с актив от 24 точки. Лестър има три по-малко, което отрежда на "лисиците" 17-о място. Шампионите са точно над зоната на изпадащите, от която ги дели едва една точка.