Следобедна дрямка със седем картона на "Вийямарин"

Отборите на Бетис и Валенсия откриха съботната програма в Примера в неособено интересен двубой. Двата отбора завършиха при равенство 0:0 на “Бенито Вийямарин” и продължиха сериите си без победа - четири мача за домакините и три за гостите.

Мачът ще се запомни със седемте жълти картона, които съдията Даниел Трухийо раздаде, както и с това, че подмина две чисти дузпи преди почивката. В 26-ата минута Херман Пецейя от домакините очевидно игра с ръка в своето наказателно поле, а 15 минути по-късно Мартин Монтоя събори Дани Себайос пред вратата на гостите, но и в двата случая реферът си замълча.

Второто полувреме бе белязано от дъжд, осезаем натиск на Бетис, който обаче не стигна до нищо повече от няколко добри положения пред Рубен Кастро, както и с контузията на Санти Мина, който напусна заради проблем с лявото коляно, а заменилия го Симоне Дзадза успя единствено да си изкара официално предупреждение.

Бетис е на тринадесето място в подреждането с 24 точки, а Валенсия е две позиции по-надолу с 20.