Велбъжд победи Банско в Сандански

Велбъжд Кюстендил победи Банско с 2:1 в контролна среща, играна на градския стадион в Сандански. И двата отбора се стараеха да спечелят срещата, но нападателите на Велбъжд бяха по-точни в завършващата част на удара пред противниковата врата и се добраха до победата.

Първия гол в срещата бе отбелязан в 30-та минута когато при прострелно центриране отдясно в защитата на Банско Симеон Димитров се оказа най-съобразителен и отклони кълбото от близо за 1:0. В 50-та минута след подаване на Адриан Бачовски в наказателното поле на Банско Мурад Ибрахим спъна Атанас Панков и главния съдия Ивайло Младенов отсъди дузпа, която потърпевшия реализира за 2:0.

В 61-ва минута при меле пред вратата на Велбъжд Радостин Джугански в желанието си да изчисти топката в корнер я фалцира, и тя се спря в собствената му врата за 2:1. Главният съдия Ивайло Младенов в 16-та минута показа червен картон на Любо Витанов от Банско за удар без топка.