Майнц 05 се върна на победния път (видео)

Отборът на Майнц 05 се върна на победния път в Бундеслигата и прекъсна негативната си серия от 5 мача без успех на сметката си. Това се случи тази вечер в първия мач от 20-ия кръг срещу Аугсбург. Домакините на "Опел Арена" надделяха с 2:0 и така изпревариха днешния си съперник в класирането.

Играчите на Майнц откриха резулатата в 31-ата минута след страхотна контраатака. Джон Кордоба свали с глава за Левин Йозтунали, който също с глава отблизо прати кълбото в мрежата за 1:0.

През второто полувреме домакините стигнаха и до втори гол. В 59-ата минута Кордоба нахлу в пеналта и бе съпнат от вратаря Марвин Хитц за дузпа. След като бе оказана лекарска помощ и на двамата играчи, в 62-ата минута Хайро Сампейро изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

Така Майнц спечели ценни три точки и с актив от 25 излезе на 9-ото място във временното класиране. В същото време пък Аугсбург се свлече до 11-ото място със своите 24 точки до момента.