Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Изцяло белгийски четвъртфинал в София

Белгиецът Стийв Дарси се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТP 250 в София с награден фонд 540310 евро. Дарси елиминира Андреас Сепи с 6:3, 7:5 и взе реванш от италианския си съперник за поражението в четири сета на Откритото първенство на Австралия през миналия месец.

32-годишният белгиец започна по-добре мача и поведе с 3:0. Сепи върна пробива за 3:4, но веднага след това отново загуби подаването си и това се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част 59-ият в света Дарси отново дръпна с пробив за 3:2, но италианецът веднага го върна. Белгиецът пак проби за 6:5 и този път задържа аванса си, за да триумфира за първи път в три срещи срещу Сепи след 87 минути игра.

В търсене на втори полуфинал за сезона след Ченай в началото на годината Дарси утре ще се изправи срещу сънародника си и номер 2 в схемата Давид Гофен.