Монтела: Победата над Болоня с 9 души означава повече от просто 3 точки

Треньорът на Милан Винченцо Монтела беше съсипан от емоции след инфарктната победа на тима му като гост на Болоня с 1:0 в отложен мач от 18-ия кръг на Серия А. "Росонерите" показаха голям характер, като играха в голяма част от второто полувреме с девет души, а победния гол отбеляза Марио Пашалич в 89-ата минута.

"Трудно е човек да не е емоционален след такъв мач. Това е знаменита победа, която означава много повече от просто нови три точки към актива. Тя показва, че отборът има душа! Наложи ни се покажем цялата си сила и издръжливост, за да стигнем до тази победа.

По време на сезона дотук Милан показваше върхове и спадове, но основният ни проблем бяха травмите и групавите загуби. На почивката на мача с Болоня казах на момчетата, че този двубой трябва да стане повратен за сезона ни. Виждал съм победи с 10 души, но с девет е още по-необичайно", коментира Монтела.