Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Девет от Милан сътвориха малко чудо на "Ренато Дал'Ара" (видео)

Отборът на Милан сътвори малко чудо като победи Болоня с 1:0 в гостуването си от отложения 18-ти кръг в Серия "А". Гостите стигнаха до успеха с гол в 89-ата минута на Марио Пашалич, след като преди това бяха останали с 9 души на терена заради червени картони на Габриел Палета в 37-ата и Юрай Куцка в 59-ата минута. "Росонерите" обаче показаха страхотен дух и спряха негативната си серия от 3 поредни загуби и 4 мача без победа и показаха, че ще се борят докрай за участие в Европа догодина.

Първата опасна атака в мача бе за гостите. Още в 5-ата минута Жерард Деулофеу изскочи в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл, вратарят спаси, а след това и Марио Пашалич не успя да вкара при добавката.

Това обаче бе единствената опасност за Милан през тази част, като в след това Болоня диктуваше събитията на терена. В 15-ата минута домакините направиха хубава контраатака, завършила с далечен, но слаб удар на Ладислав Крейчи. Пет минути по-късно Ладислав Крейчи успя да преодолее няколко бранители и да излезе очи в очи с Джанлуиджи Донарума, който обаче със самоотвержена намеса се хвърли в краката на нападателя и предотврати гола. След това в 29-ата минута играч на Болоня центрира остро в наказателното поле и принуди вратаря да се намесва, топката обаче попадна в Джемайли, който отблизо пропусна да се разпише.

В 37-ата минута нещата още повече се влошиха за гостите. Блерим Джемайли напредна на скорост и бе спънат от Габриел Палета, който получи втори жълт и червен картон, оставяйки съотборниците си в намален състав.

Това още повече вдъхнови домакините, които имаха още две възможности за гол до края на частта. В 42-ата минута Крейчи получи добро центриране в пеналта и стреля с глава, но покрай вратата. В 44-ата минута пък Джемайли стреля от дистанция, но не успя да затрудни Донарума.

Второто полувреме отново започна с натиск на Болоня, но гостите чакаха своя шанс на контраатака и в 55-ата минута Деулофеу напредна и стреля, но твърде слабо в ръцете на вратаря.

В 59-ата минута обаче Милан остана и с 9 човека на терена, след като и Юрай Куцка бе изгонен за нарушение в средата на терена.

Болоня опита да се възползва и в 65-ата минута Крейчи Получи супер пас в наказателното поле и отправи силен удар, но Донарума направи страхотно спасяване. Милан обаче продължаваше да бъде опасен при своите контри и в 69-ата минута "росонерите" стигнаха до най-доброто си положение. Деуофеу изведе Пашалич сам срещу вратаря, но той отблизо не яспа да го преодолее. При последвалия корнер пък отново Деулофеу изпълни коварно и топката кацна на напречната греда.

В 76-ата минута домакините имаха пореден шанс да стигнат до гол като Верди центрира за Дестро, чийто удар не намери очертанията на вратата. След това на три пъти Верди оправи опасни далечни изстрели, но нито един от тях не бе в очертанията на вратата.

В 89-ата минута обаче Милан сътвори чудото. Жерард Деулофеу напредна по аутлинията и пусна хитър пас успоредно на голлинията, а Пашалич се включи и отблизо засече във вратата за 0:1.

Така Милан стигна до победата и събра актив от 40 точки, като остава на 7-ата позиция. Болоня пък записа поредно разочарование след като само преди дни падна с 1:7 от Наполи. Отборът остава на 13-ото място с 27 точки.