Стефано Пиоли избухна срещу Рицоли: Не ни даде две дузпи

Треньорът на Интер Стефано Пиоли изрази претенции към съдийството на Никола Рицоли в дербито на Италия срещу Ювентус от 23-ия кръг на Серия А.

Тимът му загуби гостуването с 0:1, а според Пиоли резултатът е можело да бъде различен, ако реферът не бил подминал две нарушения за дузпа в наказателното поле на Ювентус през първото полувреме.

"Бесен съм за допуснатия гол, защото моите футболисти не бяха заели правилни позиции и позволиха на Куадрадо да отбележи. През първото полувреме имаше две спорни ситуации, в които Рицоли трябваше да отсъди дузпа. При това допълнителният помощник съдия се намираше на 23 сантиметра от ситуациите.

След края на мача почувствах известно напрежение заради тези епизоди, както и заради червения картон на Перишич. Играл съм като защитник и затова мога да кажа, че Киелини изпусна своя играч и игра с лакът срещу Икарди. Тъжно ми е, че загубихме след наша грешка, а не защото Ювентус ни е надиграл. Във всички важни моменти обаче се отсъждаше против нас", каза Пиоли.