Алавес превзе Хихон в мач с 6 гола

Отборът на Алавес доказа, че се намира в страхотна форма и записа победа с 4:2 като гост на Спортинг Хихон в двубой от 21-ия кръг на Примера дивисион. Рубен Собрино (10), Кристиан Сантос (58 - дузпа), Едгар (70 - дузпа) и Алексис Руано (86) отбелязаха за тима от Витория. "Ел Молинон" не можа да се зарадва на головете на Ласина Траоре (84) и Карлос Кастро (90).

В десетата минута гостите от "Мендисороса" откриха резултата след контраатака с малко подавания. Рубен Собрино се възползва от подаване на Александър Катай, надбяга Фернандо Аморебиета и Хорхе Мере, след което отбеляза в мрежата на Иван Куеяр с удар от 10 метра - 0:1. Две минути по-късно Едгар се озова очи в очи с вратаря на хихонци и пропусна. Домакините трудно оформяха своите нападения и почти не застрашиха вратата на Фернандо Пачеко. Баските пък играеха много интензивно и сериозно затрудняваха своя опонент.

В 56-ата момчетата на Маурисио Пелегрино получиха дузпа. Съдията не видя положението, но се довери на своя помощник, който отбеляза нарушение на Мере срещу Вигарай. Кристиан Сантос реализира от бялата точка - 0:2. В 68-ата "синьо-белите" вкараха за 0:3 след нова дузпа. Аморебиета изблъска Дейверсон, а Едгар беше точен от 11-те метра.

Домакините тъкмо върнаха един гол и получиха ново попадение във вратата си. В 84-ата Начо Касес намери Ласина Траоре, който намали резултата. По-малко от две минути по-късно Алексис Руано направи 1:4. Оскар Ромеро навлезе в наказателното поле и необезпокоявано центрира към далечната греда, където бранителят реализира с глава. В 90-ата Карлос Кастро отбеляза втори гол за тима на Руби с нисък изстрел към близкия ъгъл от около 13 метра.

В сряда вечер Алавес може да се класира за финал в турнира за Купата на краля, ако успее да надвие Селта. Има вероятност срещата да бъде отложена по искане на баските. В същото време Спортинг потъва към Сегунда.