Септември вкара 7 на Миньор Перник преди лагера в Анталия

Отборът на Септември София записа разгромна победа над тима на Миньор Перник във втората си проверка от зимната подготовка. Възпитаниците на Николай Митов изиграха силен мач, като не оставиха никакви шансове пред своя противник.

Митов заложи на стартов състав Петър Дебърлиев, Александър Бастунов, Георги Купенов, Петър Генчев, Димитър Руйчев, Борис Галчев, Иван Тилев, Иво Иванов, Петър Тончев, Здравко Димитров, Костадин Аджов.

Играчите на Септември имаха добри възможности за гол през първата част, като пропуски направиха Иван Тилев, Петър Генчев, Костадин Аджов и Иво Иванов. В 20-ата минута "септемврийци" дадоха и жертва, когато принудително терена напусна Георги Купенов, който получи удар в областта на коляното. Той ще остане в София, като в понеделник ще направи ядрено - магнитен резонанс, за да се установи сериозността на контузията.

На негово място в игра се появи Георги Стоичков, който до края на мача игра като централен защитник. В 40-ата минута резултата бе открит, след гол на Иво Иванов, който получи пас от Петър Генчев.

На полувремето Николай Митов замени всички свои футболисти без Петър Дебърлиев и появилият се по-рано Стоичков. На терена се появиха Богомил Дяков, Петър Василев, Стоян Предев, Асен Чандъров, Янко Сандански, Николай Цветков, Янко Ангелов, Даниел Пехливанов и Радослав Василев, след което последва истинска вихрушка пред вратата на Миньор.

В 48-ата минута Даниел Пехливанов откри головата си сметка след като бе изведен с пас от Радослав Василев очи в очи с вратаря на "перничани".

В 55-ата минута Янко Ангелов покачи на 3:0 след центриране на Богомил Дяков.

В 62-ата минута Ради Василев вкара за 4:0 след като се пребори за топка в наказателното поле и с хубав удар откри головата си сметка за полусезона.

До края на двубоя Даниел Пехливанов и Николай Цветков се развихриха. В 70-ата минута Пехливанов вкара след хубаво изпълнение от пряк свободен удар. В 82-ата минута Цветков майсторки изведе зад защитата Пехливанов, който отново не сбърка за 6:0. В 90-ата минута Николай Цветков стреля силно по посока вратата на гостите, стража спаси, а Дани Пехливанов вкара своя четвърти гол в срещата и оформи крайното 7:0.