Уотфорд шокира Арсенал в Лондон (видео)

Уотфорд постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Арсенал. Отборът на Валтер Мадзари си осигури солиден аванс до 13-ата минута след попадения на Юнес Кабул и Трой Дийни. "Артилеристите" заиграха по-добре през второто полувреме, но стигнаха само до един гол, дело на Иуоби.

"Стършелите" поведеха в 10-ата минута, когато Юнес Кабул откри резултата. Защитникът стреля от фаул, а топката се отклони от Аарън Рамзи и не остави шансове на Чех. Три минути по-късно Уотфорд, който няма победа в последните си седем шампионатни срещи, вече имаше аванс от два гола. Капу се разходи през голяма част от защитата на домакините и стреля. Ударът му бе избит от Чех, но на крака на Дийни, който направи резултата 0:2.

Лошите новини за Арсен Венгер, който е наказан и изгледа мача от трибуните, продължиха и в 20-ата минута Рамзи трябваше да напусне терена поради контузия в прасеца. Уелсецът, чийто крак неволно стана причина за първото попадение, бе заменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн. Домакините бяха неузнаваеми през първата част - нестабилни в защита и без идеи в атака.

Арсенал показа далеч по-различно лице след почивката. Венгер пусна Тио Уолкот на мястото на Жиру, а лондончани започнаха да натискат съперника и да създават положения. Влизането на Уолкот можеше бързо да даде резултат. Английският национал на два пъти се размина с гола в началото на втората част. При втората ситуацията ниският му удар бе спасен от Гомес.

Вратарят на Уотфорд се намеси блестящо малко по-късно след удар на Иуоби. Младият талант обаче успя да го преодолее в 58-ата минута. Тогава след центриране на Алексис Санчес Иуоби успя да насочи топката в обратния ъгъл. Натискът на лондончани продължи до края на срещата, а пет минути преди края влезлият като резерва Лукас Перес нацели гредата с мощен удар. До ново попадение обаче не се стигна.