Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0 /почивка/

Бордо навлиза в ритъм

Отборът на Бордо победи с 2:0 Нанси като гост в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Жирондинците стигнаха до успеха с доза късмет, тъй като домакините бяха по-активният отбор през по-голямата част от срещата. Нещастен автогол на Жофри Кюфе, който засече с глава топката в собствената си мрежа, обаче даде преднина на гостите в средата на втората част, а в края на срещата отлично изпълнение от фаул на Малком подпечата трите точки за Бордо. Така играчите на Жослен Гувернек записаха четвърти мач без загуба и вече заемат шеста позиция в класирането. Нанси от своя страна е само на две от опасната зона.

Анже излезе над чертата, след като победи с 2:1 Метц. Фалвиен Тет откри за домакините, но скоро автогол на Исмаел Траоре възстанови равенството. В крайна сметка обаче още преди почивката Никола Пепе донесе успеха на Анже. Гостите от Източна Франция завършиха мача с двама души по-малко, след като Рено Кохад и Фаул Диане бяха изгонени с директни червени картони. Анже вече е 16-и с 23, докато Метц е предпоследен с две по-малко.

На дъното остава тимът на Лориен, който загуби с 2:3 от Дижон. При резултат 2:2 “мерлузите” имаха шанс да изпълнят дузпа, но Маджид Уорис пропусна. В края на мача Пиер Леес-Мелу донесе успеха на гостите. Бастия и Каен пък не успяха да се победят и завършиха 1:1 след голове на Ален Сен-Максимен за бертанците и Рони Роделен за нормандците.