ЦСКА със страхотен обрат срещу Славия (галерия)

Женският волейболен отбор на ЦСКА започна с победа втория полусезон в първенството на НВЛ за жени, след като се наложи като гост на Славия след страхотен обрат с 3:2 (18:25, 25:19, 21:25, 25:14, 15:5) в мач, игран тази вечер в столичната зала "Панайот Пондалов".
Славия - ЦСКА
За ЦСКА това бе 5-а победа от началото на сезона и с актив от 14 точки заема 5-о място. Славия също има 5 победи, но е с 16 точки и с място пред "червените".
За домакините от Славия дебют направи новото попълнение в тима - разпределителката Ивана Боянова. В същото време от групата на ЦСКА отсъстваше тяхното ново име в състава - Диана Ненова-Пулева.
Подкрепяни от своя гласовита агитка, славистките поведоха след 25:18 в първия гейм. В края на първата част Юлия Иванова замени младата Борислава Съйкова с Ивета Станчулова. Тази промяна даде ефект в следващата втора част, като "червените" засилиха сервиса и затрудниха доста съперничките си и успяха да изравнят след 25:19.
В третата част ЦСКА поведе първоначално, но след това отборът на Славия показа характер и успя да направи пълен обрат, за да стигне до 25:21. В четвъртия гейм момичетата на Юлия Иванова отново засилиха сервиса и успяха да изравнят след убедително 25:14. В тайбрека Полина Нейкова даде хубав аванс на ЦСКА с началния си удар - 4:0, а след това и Ивета Станчулова продължи да тормози съперничките си със сервис, за да се стигне до 15:5 и 3:2.
Най-полезна за ЦСКА бе Ралина Дошкова с 23 точки, а Ивета Станчулова добави още 15 точки (6 блока, 5 аса) за победата.
СЛАВИЯ - ЦСКА 2:3 (25:18, 19:25, 25:21, 14:25, 5:15)
СЛАВИЯ: Ивана Боянова, Елина Сандолова, Александра Миланова, Ася Динова, Емилета Рачева, Джанис Саръиванова - Мартина Станоева-либеро
Старши-треньор: Иван Димитров
ЦСКА: Полина Нейкова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Борислава Съйкова, Мартина Хикова, Натали Петрова - Михаела Михайлова-либеро
Старши-треньор: Юлия Иванова.