Владо Илиев е европейски шампион, Анев с бронз на 10 км (видео + галерия)

Вторият състезателен ден от тазгодишното Европейско първенство по биатлон в Душники Здрой (Полша) премина под българска доминация. Двамата ни най-елитни състезатели бяха невероятни в спринта на 10 км и окупираха почетната стълбичка. Името на днешния герой е Владимир Илиев.
Владо Илиев е европейски шампион, Анев с бронз на 10 км
Българинът от Троян сбърка само веднъж на стрелбището и излезе на 4 сек. изоставане след последната стрелба. Нашето момчето обаче даде всичко от себе си във финалните метри и грабна европейската титла, изпреварвайки с 4.9 секунди руснака Александър Логинов, който взе сребърния медал. Времето на Илиев бе 24:26.9 минути.
Днешното отличие е трето за Владо Илиев от европейски първенства, но предишните две са с бронзов цвят. Освен това той пренаписа историята на родния биатлон, тъй като това е първи златен медал за България от подобен форум при мъжете.
В същото време Красимир Анев продължи с перфектното си представяне на стрелбището. Българинът повали всички мишени и се пребори за бронзовото отличие от шампионата на Стария континент.

Димитър Герджиков също направи много добро състезание и завърши на 23-та позиция с изоставане от 1:05.7 минути от Илиев, като не допусна нито една грешка в стрелбата.

На 56-о място остана Антон Синапов, който допусна 3 грешка в стрелбата, с изоставане от 2:07.1 минути.

С две грешки в стрелбата и изоставане от 2:46.3 минути на 77-мо място остана Михаил Клечеров, а Димитър Парталов завърши на 90-а позиция с две грешки на 3:18.8 от Илиев.

В състезанието взеха участие 121 биатлонисти.