Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград /Почивка/

Втори пореден успех за Монтана 2003 в Адриатическата лига

Монтана 2003 спечели с категоричното 87:65 (26:18, 17:23, 27:18, 17:6) у дома срещу Партизан в среща от втората групова фаза (Суперлига) на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Това е втори пореден успех за българския отбор в турнира.

Мачът беше равностоен в първите две части и половина, след които разликата остана само точка в полза на българките. В последните четири минути на третия период монтанки направиха серия от 13:3 и взеха аванс от 11 точки напред. След това те започнаха последната четвърт със силна игра в защита и решителна поредица от 17:2.
Шарел Алън се отличи с 20 точки, 8 асистенции и 6 борби за Монтана 2003. Нейната съотборничка Лиза Бърджис добави още 16 точки, а Радостина Димитрова вкара 12 точки. За Партизан с 20 точки завърши Иванка Матич.

Специален гост за мача беше шефът на Адриатическата лига - Сърбобран Филипович, който беше в компанията на кмета на Монтана - Златко Живков.

Българският отбор има актив от 6 победи и 2 поражения и запазва шансовете си за класиране в първата четворка.