"Анфийлд" видя нов провал, Саутхамптън е на финал (видео)

Резервата Шейн Лонг вкара единствения гол за Саутхамптън, който победи с 1:0 като гост Ливърпул и се класира за финала в турнира за Купата на Лигата. "Светците" спечелиха със същия резултат и първия мач, а днес изиграха много правилно тактичекси реванша и ще излязат в директен спор за трофей за първи път от 2003 година, когато загубиха финала за ФА Къп. Съперник на тима от Южния бряг във финала почти сигурно ще е Манчестър Юнайтед, който взе солиден аванс срещу Хъл Сити преди реванша утре.

Ливърпул направи много пропуски, най-вече чрез Даниел Стъридж. Тимът не се разписа нито веднъж в трети пореден мач срещу този съперник, а Юрген Клоп за пръв път в кариерата си отпадна на фаза полуфинал.
Мърсисайдци определено не се намират в оптимална форма и спечелиха само един от предишните си 6 мача, при това срещу четвъртодивизионния Плимут.

В същото време "светците" излязоха със самочувствие, след като разгромиха с 3:0 шампиона Лестър у дома, като успехът дойде след смазващо игрово превъзходство.

Юрген Клоп направи четири промени в състава си в сравнение с изненадващата загуба от Суонзи през уикенда, която бе първа за "червените" на "Анфийлд" през сезона. Като титуляри започнаха Лорис Кариус, Тренд Александър-Арнолд, Жоел Матип и Даниел Стъридж, заменяйки съответно Симон Миньоле, Натаниел Клайн, Рагнар Клаван и Жоржиньо Вайналдум.
Мениджърът на "светците" Клод Пюел предприе две рокади в единайсеторката си, като пусна Джак Стивънс и Стивън Дейвис вместо Вирджил ван Дайк и Пиер-Емил Хьойберг.

Срещата започна в доста високо темпо, а въпреки превъзходството на Ливърпул контрите на Саутхамптън не бяха никак безопасни. Много активен беше Филипе Коуриньо, който по-рано днес поднови договора си с мърсисайдци. Бразилецът създаде първата интересна ситуация с проницателен пас към младия Александър-Арнолд, но десният бек не успя да овладее топката и тя излезе в аут. Гостите отговориха със скоростна атака, при която Нейтън Редмънд демонстрира бързината си, но Джеймс Милнър го блокира в точния момент.
В 15-ата минута добър шанс се откри пред Стъридж. Английският национал отправи плътен шут от границата на наказателното поле, попаднал право в ръцете на Фрейзър Форстър. В следващата атака Деян Ловрен се размина с топката и пропусна да даде преднина на домакините.

Саутхамптън използва това, че Ливърпул атакуваше с все по-голям брой футболисти и на два пъти хвана неподготвена защитата на мърсисайдци. В 36-ата минута Редмънд с лекота подмина Матип и подаде на свободния Душан Тадич, но от няколко метра сърбинът не успя да преодолее Кариус. Малко по-късно при идентична ситуация Редмънд отново не бе спрян, а след паса му Стивън Дейвис разсмя публиката с удар високо над вратата.
След почивката първата интерена стиауция беше пред вратата на Ливърпул, но настаналото разбъркване завърши без гол. "Червените" на свой ред организираха хубава атака, но Адам Лалана не центрира точно. В 53-ата минута стражът на саутхамптън Форстър допусна детинска грешка, но в последния момент изби топката. Всички на стадиона помислиха, че тя е преминала, но повторенията показаха, че Форстър е реагирал достатъчно бързо и голът правилно не беше зачетен.

В 59-ата минута Стъридж се оказа непокрит в наказателното поле, но чудно как стреля високо в аут. Не след дълго отново той игра с топката в наказателното поле и пак не съумя да я насочи във вратата.
Ливърпул все повече притискаше съперника и изглеждаше, че е въпрос на време да поведе. Мина обаче доста време, преди "мърсисайдци" да притеснят Форстър. В 78-ата минута Коутиньо стреля фалцово, но топката мина покрай вратата.

Развръзката настъпи в самия край на мача, когато резервата Джошуа Симс изведе на скорост Шейн Лонг и ирландският нападател хладнокръвно вкара гола на победата за Саутхамптън.

ЛИВЪРПУЛ - САУТХАМПТЪН 0:1 (0:0)