Алавес е първият полуфиналист за Купата на краля

Отборът на Алавес е първият полуфиналист в турнира за Купата на краля. В реванша от четвъртфиналите отборът от Витория направи нулево равенство с вториивизионния Алкоркон и продължава напред.

В първия мач преди седмица Алавес се наложи с 2:0 като гост, а двата гола паднаха в добавеното време. Днес тимът на Маурисио Пелегрино имаше сравнително лесната задача да запази аванса си на своя "Мендисороса". Това предопредели и тактиката на домакините, които действаха доста предпазливо, внимавайки да не допуснат гол. На този фон не беше изненадващо, че до почивката Алавес не отправи нито един удар в очертанията на противниковата врата.
През втората част нещата не се промениха. Алкоркон беше отборът, който доминираше и търсеше начин да стигне до попадение, но се затрудняваше да преодолее защитата на домакините. Удари на Алваро Хименес и Алваро Рей преминаха встрани от вратата и постепенно гостите се примириха с отпадането.

За Алавес полуфиналът за купата е бонус към стабилното представяне в Ла Лига, където тимът е в средата на класирането и на доста точки над зоната на изпадащите.