Плишкова продължава да лети

Каролина Плишкова се класира за четвъртфиналите на Australian Open след убедителна победа с 6:3, 6:3 над последната надежда на домакините Даша Гаврилова. За място на полуфиналите тя ще спори с Марияна Лучич-Барони от Хърватия, която спечели с 6:4, 6:2 срещу американката Дженифър Брейди.

В предишния мач Плишкова, която е поставена под номер 5, бе близо до загубата, като измъкна драматичен двубой с 10:8 в третия сет срещу Йелена Остапенко. Днес обаче финалистката от US Open се върна към формата си от първите два кръга, в които загуби общо 4 гейма. Чехкинята е в серия от девет поредни победи, след като в началото на месеца триумфира в Бризбън.

Отпадането на Гаврилова сложи край на последните надежди на Австралия в турнира. Представителката на домакините загуби първия сет за 34 минути след поредица от непредизвикани грешки. В началото Плишкова доминираше с началния си удар. Даша успя да стигне до пробив в осмия гейм за 5:3, но съперничката й приключи сета в следващия гейм. Чехкинята разиграваше Гаврилова по корта, чакайки я да се пречупи. През втория сет нещата не изглеждаха различно, въпреки че той започна с пробив на австралийката.

"Трудно е да играеш срещу австралийка тук. Чувствам се уверена, всичко се развива прекрасно", сподели Плишкова, след като си осигури първи четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия.