Монако превзе върха с нова голова фиеста

Отборът на Монако превзе първата позиция в Лига 1, след като победи с 4:0 Лориен в мач от 21-ия кръг на френския шампионат. Монегаските за пореден път през този сезон демонстрираха, че играят изключително атрактивен футбол и зарадваха феновете в Княжеството. Така Монако вече има 64 гола в 21 мача, което прави по повече от три гола средно на двубой.

По два гола днес отбелязаха Габриел Бошилия и Валер Жермен. Аржентинецът наниза набързо две попадения в 24-ата и 28-ата минута. Французинът пък довърши “мерлузите” с гол в 37-ата и още един в средата на втората част.

По този начин Монако вече е едноличен лидер в Лига 1 а актив от 48 точки - с две повече от досегашния първенец Ница. Шампионът Пари Сен Жермен пък е трети с 45. Лориен от своя страна е на дъното 18 и много поводи за размисъл около бъдещето си е елита.