Армията на Сампаоли взе нова жертва (видео)

Отборът на Севиля взе пета поредна жертва в Ла Лига и отново се доближи само на точка до лидера Реал Мадрид. В епичен мач от 19-ия кръг бойците на Хорхе Сампаоли наказаха Осасуна с 4:3 на неговия стадион и се намират в най-силна серия от всички в елита. Домакините, които са последни в класирането, водеха с 2:1 почти до средата на второто полувреме, но в крайна сметка останаха с празни ръце.

Серхио Леон прониза съименника си Серхио Рико за 1:0 след четвърт час игра, а две минути преди почивката Висенте Ибора възстанови равенството, при какъвто резултат дойде и края на тази първа част, в която гостите не приличаха на себе си.

Серхио Леон и Роберто Торес пропуснаха да донесат нов аванс на Осасуна и нещата не изглеждаха никак розови за баските. За капак Ибора си заби автогол в 63-ата минута. Капитанът обаче не смяташе да остави така нещата и само две минути по-късно отново изравни.

Ключовият момент дойде в 80-ата минута, когато Фернандо Васкес с глава даде преднина на Севиля за първи път в мача, но на повторенията се видя, че той е избутал Ориол Риера за по-добра позиция в наказателното поле. Никой от съдиите не забеляза това и напрежението се покачи.

Играчите на Осасуна се хвърлиха да изравняват и в продължението Пабло Сарабия ги довърши с кинжален изстрел за 2:4. И това обаче не беше краят, защото остана време за Кенан Кодро да реализира трето попадение за домакините, но за повече нямаше време.