Осасуна не победи, но напусна последното място

И 20-ият кръг в Ла Лига не донесе радост за феновете на Осасуна. Отборът от Памплона направи 1:1 с гостуващия Малага и се изравни по точки с другия аутсайдер Гранада, но оцеляването в елита изглежда все по-трудно постижима цел. Малага също е в лоша серия и остана в долната половина на таблицата, но поне прекъсна поредицата от 4 загуби.

И двата отбора пропуснаха по няколко положения преди почивката, а стражът на Осасуна Марио Фернандес спаси дузпа, изпълнена от Микаел Сантос. През второто полувреме домакините поведоха с гол на Горан Чаушич в 76-ата минута, но само три минути по-късно Начо Камачо донесе точката на Малага.

Преди мача Осасуна официално обяви привличането на бившия защитник на ЦСКА Никола Вуядинович. Черногорецът вече игра за тима от Навара през сезон 2014/15.