Рускиня изненада Цибулкова

Доминика Цибулкова отпадна от Откритото първенство на Австралия след загуба с 2:6, 7:6(3), 3:6 от рускинята Екатерина Макарова. На осминафиналите 28-годишната тенисистка, родена в Москва, чака победителката от двубоя между Каролин Вожняцки и Джоана Конта.

Макарова започна блестящо, взе първия сет и водеше с 4:0 във втория. Тогава Цибулкова започна обрат и след тайбрек изравни сетовете. В третата част рускинята, която е полуфиналистка в Мелбърн от 2015 г., взе медицински таймаут заради проблеми с десния лакът, след това направи пробив в осмия гейм. Малко по-късно тя празнуваше след битка, продължила 2 часа и 54 минути.

"Беше страхотна битка. Искам да се насладя на този успех, който ми е първи срещу Доминика", сподели щастливата Макарова. Рускинята е една от трите тенисистки, които не са били номер 1 в света, но са записвали победи над двете сестри Уилямс на турнир от Големия шлем.

Поставената под номер 6 Цибулкова е четвъртата тенисистка от топ 10, която напуска турнира, след Агниешка Радванска, Симона Халеп, загубила в първия кръг, и Карла Суарес Наваро.

Квалификантката Дженифър Брейди продължи блестящото си представяне. 21-годишната американка записа шеста победа в Мелбърн след успех със 7:6(4), 6:2 срещу поставената под номер 14 Елена Веснина от Русия. Следващата й съперничка е Миряна Лучич-Барони от Хърватия, която спечели с 3:6, 6:2, 6:3 срещу гъркинята Мария Сакари. За осминафиналите се класира и поставената под номер 16 Барбора Стрицова, която се справи с Каролин Гарсия от Франция след 6:2, 7:5.